גיזום עצים – גיזום עצים לשימור הגינה וגיזום אומנותי

עצים בגינות מעוצבות

עצים הם אובייקטים דומיננטיים ובעלי נוכחות, הם מהווים אלמנט עיצובי טבעי בגינות פרטיות או אובייקט שמשרה צל ואווירה טבעית וירוקה באזורים ומקומות ציבוריים. העצים נמצאים במקומות ציבוריים רבים, החל מפארקים וגנים ציבוריים ועד לשדרות ורחובות. השימוש בעצים בגינות מעוצבות הוא נפוץ מאוד, הן בגלל השימושים הפרקטיים שלהם להצללה והן בגלל השימושים הדקורטיביים שלהם, ליצירת אווירה טבעית ושלווה ולשדרוג העיצוב של הגינה.התאמה נכונה ושילוב של העצים בגינות מעוצבות מסוגל להעניק לגינה מראה ייחודי ומראה משודרג. במקרים רבים משמשים עצי פרי בגינות פרטיות, כך שדיירי הבית יכולים ליהנות בפרי טבעי הישר מהגינה שלהם בתקופות מסוימות בשנה.

גיזום עצים – למה זה משמש ולמה זה חשוב בגינות פרטיות?

גיזום עצים הוא בעצם תהליך בו אנו גוזמים וחותכים את ענפי העץ, גיזום עצים משמש בכדי לשמור על העצים קטנים או באורך מסוים, וכן לשמור על צורתם והמראה שלהם ולגזום ענפים טורדניים. גיזום עצים הוא בעל חשיבות רבה במיוחד בגינות פרטיות, בהן יש צורך בשימור צורת ומראה העצים וכן למנוע מהם לגדול לממדים גדולים. אנשים רבים לא מודעים לחשיבות ברבה שבתחזוקה שוטפת של העצים, אם לא נבצע גיזום עצים העץ עלול לגדול למדדים עצומים, לפגוע במראה הגינה שלנו ולהפריע לשכנים, העץ יאבד את המראה האסתטי שלו וייראה מוזנח. ברוב המקרים יש צורך בגיזום העץ מדי שנה, אך ישנם עצים שגדלים מהר יותר, רצוי להימנע משתלית עצים כאלו בגינה הפרטית.

מהו גיזום עצים אומנותי?

גיזום עצים אומנותי הוא מקצוע שמביא את הצורך בגיזום עצים לשלב הבא, אם חשבתם שגיזום עצים נחוץ רק בכדי לשמר את המראה האסתטי של העץ והצורה שלו כנראה שטעיתם. גיזום עצים אומנותי מאפשר לנו לעצב את העץ בגינה בצורות ייחודיות ולתת לו מראה יוקרתי ומיוחד. גיזום עצים אומנותי נפוץ מאוד בגינות נוי ואזורים תיירותיים, במקומות יוקרתיים וכו’.. זאת מאחר וגיזום עצים יוקרתי הוא ביצוע יקר, שהנו גם יקר לתחזוקה, שכן אם רוצים שהעץ ישמור את צורתו יש צורך בגיזום העץ מדי תקופה. גיזום עצים אומנותי בגינות פרטיות מהווה אלמנט עיצובי ייחודי מאוד ומשדרג את מראה הגינה, נותן לה חזות יותר ייחודית ויותר יוקרתית ומיוחדת.