עיצוב גינות וריהוט גן – החשיבות והשימושים בריהוט גן לעיצוב הגינה

השימוש בריהוט גן לעיצוב גינות

ריהוט גן מהווה חלק עיקרי ובלתי נפרד מעיצוב גינות, ריהוט גן הוא בעצם ריהוט ייחודי שמותאם ומעוצב לשימוש חיצוני בגינה או במרפסת. ריהוט גן הוא ריהוט שעמיד בתנאים חיצוניים, נזקי מזג האוויר ומשתמר בצורה מעולה בזכות החומרים המיוחדים המשמשים לעיצובו ובנייתו. ריהוט גן לא משמש רק לצרכים הפרקטיים של ישיבה בגינה אלא גם לצרכים דקורטיביים ועיצוביים שונים, ניתן למצוא שלל סוגים של ריהוט גן בצורות שונות, צבעים שונים, עיצובים שונים וסגנונות מגוונים. שילוב של סגנון העיצוב של הריהוט למראה הגינה יכול לשדרג את עיצובה בכמה דרגות ולתרום לאווירה השוררת בגינה.

בחירת ריהוט גן מתאים לעיצוב גינה

בעת בחירת ריהוט המתאים לעיצוב גינות, חשוב להתייחס לשני פרמטרים מרכזיים, המטרה של הריהוט והעיצוב שלו. התאמת הריהוט בעיצוב גינות לעיצוב הגינה, או להפך התאמת סגנון עיצוב הגינה לסגנון הריהוט היא בעלת חשיבות רבה. קיימים סגנונות רבים ומגוונים של ריהוט גן וכן עיצוב גינות, רוב סגנונות הריהוט יתאימו לעיצוב גינות סטנדרטי. אך, במקרים רבים אנשים רוצים לקחת את העיצוב צעד אחד קדימה ולעניק לו טאץ’ של ייחודיות, לשם כך הם מעצבים את הגינה בצורה ייעודית ובהתאם לכך בוחרים ריהוט ייחודי ומתאים.

ריהוט גן לעיצוב גינות – מטרת הריהוט ושימושים פרקטיים

פרמטר נוסף שהנו חשוב מאוד בעת בחירת הריהוט בעיצוב גינות הוא המטרה של הריהוט וכיצד אנחנו משמשים בו בגינה. תחום זה מתחלק לשני חלקים – שימוש בגינה לישיבה קלילה ושימוש בגינה לקיום ארוחות ואירוח אורחים. כל אחד משתמש בגינה שלו למטרות שונות, לכן נתאים את ריהוט הגן למטרה בה אנחנו משתמשים בגינה. אם אנו משתמשים בגינה למטרה של ישיבה ובילוי שעות הפנאי שלנו, נבחר בריהוט גן הכולל כסאות נוחים או כורסאות, שולחן נמוך, ערסלים ועוד.. אם אנו משתמשים בגינה למטרה של קיום סעודות שלמות ואירוח אורחים, הרי שנצטרך להתאים לכך שולחן גבוה שמתאים לאכילה ולמספר הנפשות וכסאות תואמים. ישנם מקרים בהם אנשים משתמשים בגינה שלהם לשני מטרות אלו, כאשר הגינה גדולה ומאפשרת זאת או על ידי שימוש ברהיטים המאפשרים את שני המטרות.