עיצוב גינה – למה חשוב לתחזק ולטפל בגינה בכדי לשמור על המראה שלה? כיצד נמנע מתחזוקת הגינה?

עיצוב גינה

עיצוב גינה הוא תחום פופולרי מאוד, אנשים רבים מעצבים את הגינות הפרטיות שלהם בכדי לשדרג את המראה שלהן, לשפר את החוויה והאווירה בגינה. עיצוב גינה מתחלק לשלוש חלקים מרכזיים – התכנון, היישום והתחזוק. כל אחד מהשלבים הוא בעל חשיבות גבוהה בכדי לקבל מראה של גינה יפה ומושכת לעין, בשלב של התכנון נתכנן כיצד תראה הגינה ובאילו אלמנטים נשתמש, מהם האלמנטים הטבעיים בהם נשתמש, מהם האלמנטים העיצוביים, הצבעים, האווירה הרצויה ועוד.. בשלב המעשי ניישם את התכנון על הגינה, נעצב את הגינה כפי שתכננו ונקבל את תוצאה הסופית. השלב השלישי הוא השלב החשוב ביותר והוא תחזוק הגינה, אם לא נתחזק ונטפל בגינה באופן קבוע, שום עיצוב גינה לא יעזור בכדי שהיא תראה יפה.

עיצוב גינה – החשיבות שבתחזוקה שוטפת

בכדי לשמר עיצוב גינה מוצלח, חשוב מאוד לתחזק את הגינה באופן שוטף ולטפל בה. הצורך בתחזוק הגינה נובע מן השימוש באלמנטים טבעיים כמו עצים, שיחים, צמחים, פרחים, דשא ועוד… כל אלו הם מרכיבים משתנים שדורשים השקיה קבועה וטיפולים. אנשים רבים לא מבינים את מה שכרוך בטיפול בגינה, יש צורך בגיזום הדשא באופן קבוע בכדי לשמור עליו קצר ויפה למראה, להשקות אותו ולרסס אותו במים בכדי לשמור על צבעו הירוק לאורך כל השנה. יש צורך בגיזום הענפים של העצים בכדי שיישארו קטנים ופרופורציונליים לגינה, יש צורך בקיצוצם בכדי לשמור על מראה אסתטי ויפה ולא ליצור מראה מוזנח, אותו הדבר גם לגבי השיחים. אם לא נבצע את כל אלו בצורה קבועה, כל העבודה הקשה בעיצוב גינה תיהרס, שכן העצים והדשא ייראו מוזנחים והפרחים ינבלו.

עיצוב גינה – כיצד להימנע מתחזוקת הגינה?

אמנם תמיד יש צורך בתחזוקה של הגינה בכדי לשמור עליה יפה ונקייה, כמו שיש צורך בניקיונות בבית, אך ישנם דרכים להוריד את הצורך התחזוקה בגינה למינימום הנדרש. לשם כך, נפחית בשימוש באלמנטים טבעיים ככל האפשר ונחליף אותם בתחליפים מלאכותיים המדמים את המראה שלהם. כדוגמה מעולה לכך ניתן למצוא את הדשא הסינטטי, דשא סינטטי הנו משטח סיבים מלאכותיים שמדמה את המראה של דשא אמתי. היתרונות בו הוא שהוא לא דורש השקיה או גיזום, מינימום אחזקה, הוא לא מושך חרקים ותמיד נראה ירוק. אם יש לכם עצים בגינה ואתם לא רוצים להתעסק עם גיזום וקיצוץ, כדאי שתשקלו לכרות אותם ולהשתמש בשטח בו הם תוספים לשימושים אחרים. אנשים רבים אף משתמשים בצמחים ופרחים מזויפים שנראים אמתיים כדי להיפטר מהצורך להשקיה בכלל, השימוש בצמחים ופרחים כאלו נפוץ גם בלובי של בניינים ומבנים ציבוריים.